Aksa Ceiling®

Aksa Ceiling®

Asma Tavan Sistemleri

Geniş odalar için latalı asma tavan sistemi kullanılmaktadır. Böyle bir tavan yapısı genellikle kamu binalarına (konferans salonları, hastaneler, avm, havaalanları) monte edilir. Daha az maliyetlidir, birçok renk dokusuna sahiptirler, montajı ve parçaları değiştirmesi kolaydır.

Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.

Aksa Ceiling® Asma Tavan Modelleri

Kumaş Kaplı Asma Tavan Paneli

Kumaş kaplı asma tavan panellerimiz, renk kombinasyonunu sağlayabileceğiniz alanınızı farklı kılacak yeni tasarlanan ürünümüzdür. İç yüzeyindeki camyünü, taş yünü ve akustik sünger gibi ses yutucu ürünler sayesinde mekandaki akustik dengeleme sorununu ortadan kaldırır.

Akustik projelendirme, akustik tasarım ve diğer akustik uygulama işlerinde kullanabilirsiniz.

Ofis, çağrı merkezi, toplantı salonu, hastaneler, çalışma alanları, restaurantlar, avmler, kütüphaneler, atış poligonları, reji odaları, radyo odası gibi mekanlarda tercih edilebilir.

Akustik emilim değeri Nrc 0-70 ile 0-95 aralığındadır.

Ahşap Asma Tavan

Ahşap Asma Tavan sistemleri, olağanüstü yüksek kalitede masif ahşaptan yapılmıştır. Standart 15 tür kümesi sunulmaktadır: çam, karaçam, batı kırmızı sedir, kül, Amerikan sarı ıhlamur, ceviz, vb. Ayrıca, gerekirse Orman Yönetim Konseyi tarafından onaylanan diğer türlerin temin edilmesi de mümkündür.

Herhangi bir alanda benzersiz ve cesur bir açıklama yapmak için çok yönlü bir çözümdür.

Hem delikli hem de sağlam konfigürasyonlarda mevcut olan kaplamalı paneller, asma tavanın kolaylığını ve işlevselliğini korurken modern bir estetik yaratır.

Metal Asma Tavan

Metal asma tavan, asma tavan üretim makinesi kullanılarak üretilen bir çeşit tavan kaplama malzemesidir. Metal asma tavanlar delikli saclardan oluşmaktadır.

Çok çeşitli dekoratif kaplamalar ile işleme tabi tutulmuş, çinko ile işlenmiş çelik saclar veya alüminyum kullanılarak üretilir. Bu, polimer püskürtme, parlak veya mat bir yüzeye boyamanın yanı sıra kesinlikle herhangi bir renkte bir ayna yüzeyi olabilir.

Taşyünü Asma Tavan

Taş yünü asma tavan plakaları bağlayıcı kullanılarak mineral yünden yapılır. Asma tavan taş yünü panellerinin üretimi için perlit, doğal nişasta, geri dönüşümlü kâğıt, geri dönüşümlü tavan döşemeleri ve kilden oluşan doğal bileşenler kullanılır.

Uygulama Alanları

Restaurantlar
Plaza Katları


Ofis Çalışma Alanları
Hava Alanları


Aktivite Alanları
Toplantı Salonları


Hastane Emar Odası
Hobi Müzik Odası


Aksa Ceiling ®
Asma Tavan Panelleri
Hangi Amaçlarda Kullanılır ?

Aksa Ceiling® asma tavan sistemleri, rahat bir yaşam veya çalışma için gerekli olan iç mekanı yaratır;
Asma tavanlar, tüm tavan iletişimlerini gizlemeye yardımcı olurken, bunlara sürekli erişimi engellemez;
Akustik asma tavanların montajı, sökülmesi ve bakımı kolaydır
Onarımlara (hijyen, akustik, yangın güvenliği, neme dayanıklılık) özel gereksinimler getirildiğinde tavan sistemleri vazgeçilmezdir;
Gerekliliklere uygun onarımların yapıldığı yerlerde Aksa Ceiling® akustik asma tavan vazgeçilmezdir.Kusursuz akustik düzen sağlamaktadır.

Asma Tavan Nedir?

Asıl konuya geçmeden önce bir asma tavanın size neler getirebileceğini bilmek hayati önem taşıyor. Genel anlamda, asma tavan, ana tavanın hemen altına monte edilen bir tavan örtüsü gibi ek bir tavandır. Bu tavanlar inşaatlarda, özellikle evlerde, ofislerde ve ticari mekanlarda oldukça popülerdir. Ama neden?

Bunun nedeni, asma tavanın, konukların dikkatini kolayca çeken oldukça çekici ve çekici bir görünüme sahip olmasıdır. Ana tavandan asılmak için teller kullanan metal bir ray çerçevesinden oluşurlar. Fayans veya paneller asma tavanı oluşturan raylar arasına monte edilir. Tüm süreçte karolar, yüksek çekici bir görünüm sağlayan en etkili unsur haline gelir.

Asma Tavan Seçmenin Artıları ve Eksileri

Bilmeden yeni bir tavan tasarımı oluşturmanın bulunduğunuz ortamı birçok ciddi olaya veya iç rahatsızlıklara maruz bırakabileceği doğrudur. Tavan tasarımları söz konusu olduğunda asla risk almanıza gerek yoktur. Ancak en popüler ve hatta uygulanabilir seçeneğin her zaman asma tavan olduğunu bildiğinize göre, her şeyi tam olarak bilmeniz gerekir.

Asma tavanı etkili bir şekilde kurmak için öncelikle uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Ses Yalıtımına Yardımcı Olur

Asma tavanın gelişmiş ve lüks bir görünüm kazandırarak ortaya çıktığı doğrudur. Ancak, kesinlikle keyif aldığınız en büyük profesyonel, tavanınızın ses yalıtımıdır. Sonunda odanızı daha rahat hale getirebilirsiniz. Ancak, tek başına bir asma tavanın odanızın hiçbir zaman tamamen ses geçirmez olduğunu unutmayın. Ancak fiber camlı bir asma tavan kurduğunuzda sonuçta dışarıdan gelen tüm sesleri engellemiş olursunuz.

Daha Ekonomik

Asma tavan montajı söz konusu olduğunda, bütçe asla sorun olamaz. Asma tavanı daha az bütçe ile zahmetsizce kolayca kurabilirsiniz. Üstelik sunduğu en büyük fayda, herhangi bir güçlük çekmeden kolayca çıkarılmasıdır. Bu nedenle, herhangi bir tipik yeniden tasarım işlemine kıyasla bu daha ekonomiktir.

Uygulama Görselleri

Aksa Ceiling® Akustik Asma Tavan Paneli Uygulamaları

Proje ve Satış Destek Ekibimizle İletişime Geçebilirsiniz.

Eğer başka sorunuz varsa, lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.

E-Katalog
Kurumsal
Ekibimiz
Teknik Dökümanlar
Teklif Al